reklama

Festival Struny dětem o víkendu obsadí Minor, Novoměstskou radnici i Vodičkovu ulici

Stahnout článek ve formátu PDFF

 

 

 

Koncerty, divadelní představení, lekce skládání origami, filmařské, hudební i výtvarné dílny zaplní o tomto víkendu 22. – 24. září divadlo Minor, Novoměstskou radnici i Vodičkovu ulici. Odehraje se zde totiž další ročník oblíbeného rodinného festivalu Struny dětem v Minoru, do kterého se tentokrát zapojili Ondřej Ruml, Radim Vizváry, Lenka Nová, Jaro Cossiga, Bombarďák, Fanfán Tulipán a další umělci. Překvapením festivalu je Jeremy Shafer z USA, který patří ke světové špičce v kreativním skládání vlastních origami modelů. Jak z papíru vyčarovat kouzelnou rybu, kostku, kornout na zmrzlinu nebo bláznivou čepici naučí v průběhu víkendu na šesti dílnách pro děti i dospělé. Multižánrový En.dru s Jenem Hovorkou v pozici vlídných patronů povedou další z edic Open-Micu pro teens muzikanty. Křtít nová CD bude Marka Míková s Loutkami v nemocnici a La škola s Oskarem Tőrokem a Janou Vébrovou. Na hlavní program – koncerty a workshopy je třeba rezervovat vstupenky předem, na doprovodný program je možné dorazit kdykoli během víkendu.

Festivalovou atmosféru Strun dětem v Minoru si můžete užít i bez předem zakoupených vstupenek. Zábavy bude dost pro každého. Vodičkovu ulici rozezní odpolední koncerty Petry Ernyei a Marka Rejhona nebo Unique Quartet. V neděli budou na nádvoří Novoměstské radnice dovádět Loutky v nemocnici. Po oba víkendové dny jsou otevřené dílny věnované možnostem úžasného papíru, na kterých si můžete vyrobit papírové samurajské přilbice, opravdu hrající papírová pískátka, porigami zvířátka, neodolatelné kytary či inspirativní kaleidocykly. Pro velký úspěch se vrací i dílnička s výrobou dřevěných hraček. Nechybí ani oblíbené internetové hřiště Déčka nebo triky s klíčovacím pozadím ČT Déčko.

Program Strun dětem v Minoru v pátek odstartuje Radim Vizváry a jeho papírový přítel Pejrpbój. Nonverbální pohádka s minimalistickou scénou, představí papír, který se pod rukama zkušeného loutkáře a mima mění na fantastické výjevy z pohádkového světa.

Jednotlivé akce jsou rozděleny dle věkových kategorií. Kompletní program a všechny podrobné informace jsou k dispozici na www.strunydetem.cz. Předprodej vstupenek byl zahájen.

Struny dětem v Minoru se konají pod záštitou radního pro kulturu hl. m. Prahy Jana Wolfa, starostky městské části Praha 2 Jany Černochové a starosty městské části Praha 1 Oldřicha Lomeckého.

child.cz logo

CHILD.cz

Kpt.Jaroše 1341

Neratovice

27711

M: +420 775 990 313

E: info@child.cz

logo droidsystem.cz

Tento web patří do rodiny webu a produktů DroidSystem.cz

M: +420 775 990 313  

E: info@droidsystem.cz

Partneři