Elektrokola 8-9/2017

reklama

Jedeme na dovolenou s dítětem. Na co nezapomenout?

Stahnout článek ve formátu PDFF

 

 

Rozpálené slunce, nebe bez mráčku a teplo, zkrátka léto, jak má být. Téměř každý v létě na pár dní opustí domov a vydá se vstříc novým zážitkům. Cestování o samotě má své kouzlo, v páru je to většinou romantika, ve skupině kamarádů zase velká zábava. Ve všech případech člověk upravuje podmínky výletu především podle sebe a svých možností. To se ale vmžiku změní, když přibyde nový člen rodiny – dítě. Ale není se čeho bát, ačkoliv je cestování s dětmi trochu náročnější, není to nic, co by se nedalo zvládnout. Stačí vše dobře naplánovat, zorganizovat a být vždy připraven. Zde jsou tipy, díky kterým vaše dovolená proběhne bez problémů.

1. Necestujte daleko
Platí nepsané pravidlo, že čím je dítě menší, tím kratší, co do času i vzdálenosti, by měla cesta být. Děti jsou méně flexibilní, v domácím prostředí se cítí bezpečněji. Navíc mají svůj zavedení režim, na což je potřeba po celou dobu brát ohled.
Pravděpodobně nejlepším prostředkem pro cestování s dětmi je automobil, neboť můžete jízdu přizpůsobit podle aktuálních potřeb celé posádky. Na hodně dlouhé cesty je ideální pro přepravu zvolit letadlo, je však potřeba děti připravit ne nepříjemné pocity při vzlétnutí a přistání. Vlakem a autobusem je vhodné cestovat především na kratší vzdálenosti.

2. Dostatek náhradního oblečení je základ
Ať už cestujete jakkoliv, mějte i v příručním zavazadle kompletní sadu rezervního oblečení pro případ nehody. Pro jistotu přibalte i nějaký náhradní svršek pro sebe. Nezapomeňte mít po ruce také vlhčené ubrousky a rovněž, pokud je dítě ještě nosí, náhradní plenky.

3. Lékárnička
Obsah lékárničky přizpůsobte délce a místu pobytu, ale také zdravotnímu stavu účastníků zájezdu. Ve všech případech je však dobré mít s sebou léky proti bolesti, horečce a nachlazení, kapky proti kašli, kapky do nosu a do očí, tablety proti průjmu a zácpě, krém na opruzeniny, krém na popáleniny. Dále by ve výbavě neměla chybět pinzeta, nůžky, spínací špendlík, obvazy, obinadlo, náplasti, dezinfekce a teploměr.

4. Pozor na sluníčko
Dětská pokožka je extrémně citlivá, dbejte proto na její dostatečnou ochranu před slunečním zářením. U moře děti mažte krémem se SPF 50 a více, v českém podnebí můžete zvolit SPF nižší. Nezbytnou součástí dětské výbavy by měla být pokrývka hlavy a sluneční brýle.

sunarek kompozice5. S jídlem a pitím opatrně
Především v zahraničí se mějte na pozoru. Dětem podávejte pouze kojeneckou vodu, pokud není k dispozici, kupte jinou balenou vodu a převařte ji. Místní pitnou vodu nepoužívejte ani k mytí rukou, čištění zubů nebo oplachování ovoce. Co se jídla týče, není vhodné dětem dávat neoloupané ovoce, syrovou zeleninu a nedostatečně upravené maso. Nejideálnější je dětem vzít s sebou stravu, na kterou jsou zvyklé z domova. Na cesty se báječně hodí například sušenky a snacky Sunarka, které jsou vyrobeny z přírodních surovin a vybraných cereálií, obohaceny o vitamíny a vápník. Svým znovu uzavíratelným balením a velikostí akorát do dětské ručičky se na cesty skvěle hodí také dětská přesnídávka Sunárek Do Ručičky ze 100% ovoce bez přidaného cukru. Dítě se může totiž najíst snadno samo, protože není potřeba žádné lžičky.

6. Zábava musí být
Vždy je potřeba myslet na to, jak dítě během cesty zabavit. Menší děti si vystačí s oblíbenými hračkami, těm starším přibalte do batůžku knihu, omalovánky nebo hru. Jedete-li autem, můžete dětem pustit film či CD s hudbou, nebo se také můžete sami zapojit do aktivit. Zahrajte si s dětmi slovní fotbal, počítejte auta, domy, lidi nebo psy, které cestou uvidíte.

7. Nezapomeňte na oblíbenou věc
Pro dítě bude změna prostředí mnohem jednodušší, pokud u sebe bude mít něco, co mu dodává pocit jistoty. Přibalte proto s sebou oblíbenou hračku, hrneček, ze kterého rádo pije nebo polštářek, bez kterého neusne. Uvidíte, že cestování bude hned o kousek jednodušší.

8. Hlavně v klidu
Nezapomínejte na to, že na dovolenou si jedete především odpočinout, tudíž se zbytečně nestresujte. Umazalo si vaše dítko nové kalhoty? Nechali jste na odpočivadle ručník? Nevadí, pokud nejde o život, nejde o nic. Budete-li v pohodě vy, budou v pohodě i vaše děti, proto hoďte starosti za hlavu a užívejte plnými doušky každou vteřinu společných chvil, které s dětmi strávíte.

child.cz logo

CHILD.cz

Kpt.Jaroše 1341

Neratovice

27711

M: +420 775 990 313

E: info@child.cz

logo droidsystem.cz

Tento web patří do rodiny webu a produktů DroidSystem.cz

M: +420 775 990 313  

E: info@droidsystem.cz

Partneři