Elektrokola 8-9/2017

reklama

Před nákupem zahradního nábytku…

Stahnout článek ve formátu PDFF

 

 

 

 

Budete vybírat nový nábytek, kterým ozdobíte svou terasu nebo zahradu? Pokud nevíte, jaký zvolit, máme pro vás několik tipů.

Plastové sestavy
Zahradní nábytek z plastu je nejlevnějším a tím pádem také nejrozšířenějším řešením. Velké teplo, přímé slunečné záření, kyselé deště nebo studené zimní dny na něm ovšem zanechávají následky, které už z jeho povrchu nikdy neodstraníte. Stářím navíc dochází k jeho křehnutí a lámání.Stále dokola je tak potřeba dokupovat a obnovovat jednotlivé komponenty.

Dřevěný nábytek
Dřevo je druhou nejčastější volbou – je krásné, přírodní, a pokud se o něj správně staráte, tak i trvanlivé. Není důležité, zda si pořídíte zahradní nábytek ze dřeva měkkého nebo tvrdého, musíte ale sáhnout po kvalitních ošetřujících přípravcích, které mu poskytnou potřebnou péči. Velmi oblíbený je také dřevěný nábytek s kovovou konstrukcí.

TIP!
Pro úpravu a konzervaci povrchově neošetřeného dřevěného nábytku je vhodný Xyladecor Ošetřující olej. Ten díky vynikajícímu hloubkovému účinku dřevo regeneruje, ošetřuje a oživuje starý, zašedlý a matný povrch. Po uschnutí je zcela bez zápachu, odpuzuje vodu a nečistoty.

 

 

TIP!
Pro nátěry zahradního nábytku sáhněte po produktu Luxol Lak s UV ochranou. Ten se díky své výborné zpracovatelnost velmi jednoduše aplikuje, má vysokou odolnost vůči UV záření a dlouhodobou životnost. Bonusem je jeho dostupnost v lesklé i matné verzi. A pozor – tento výrobek se také výborně hodí pro nábytek z ratanu nebo proutí.

 

 
Kovový nábytek
Nejodolnějším materiálem, ze kterého se zahradní nábytek vyrábí, je kované železo. I přes to, že železná souprava vydrží takřka vše, i ona potřebuje jistou péči. Na rozdíl od plastu se dá železo velmi dobře zrenovovat. Stačí jen odstranit volnou rez a znovu natřít. Dáte tak zahradnímu nábytku nový vzhled.

TIP!
Pro renovaci kovových částí či celého železného nábytku se skvěle hodí Hammerite Přímo na rez, hladký. Tato dekorativní a antikorozní barva zajišťuje aktivní ochranu proti korozi až na 8 let, má vysokou tepelnou i chemickou odolnost a zvýšenou vodoodpudivost. K dostání je navíc v 10 barevných odstínech, takže když vás nátěr omrzí, můžete jej snadno a rychle změnit.

child.cz logo

CHILD.cz

Kpt.Jaroše 1341

Neratovice

27711

M: +420 775 990 313

E: info@child.cz

logo droidsystem.cz

Tento web patří do rodiny webu a produktů DroidSystem.cz

M: +420 775 990 313  

E: info@droidsystem.cz

Partneři