Elektrokola 8-9/2017

reklama

Svatojánské slavnosti plné her i rybích pochoutek

Stahnout článek ve formátu PDFF

 

 

Prožijte odpoledne s celou rodinou na čerstvém vzduchu a ochutnejte lahodného grilovaného pstruha na festivalu „Svatojánské slavnosti aneb Připlul k nám pstruh z Rybářství Kolář na Vysočině“. Tato akce pro děti a rodiče se koná 24. června 2014 od 15.00 do 18.00 v Brně v zahradě Centra sociálních služeb (Chrlické náměstí 2). Akci pořádá spolek Park dětem za přispění ZŠ a MŠ Brno a Rybářství Kolář z Vysočiny. Vstup je zdarma.

Hlavní součástí nabitého odpoledne bude naučně-zábavní program Park Tři Věže. Těšit se tak můžete například na unikátní Stezku národního bohatství, atraktivní vodní hrátky s vílí mušlí a pokladem, louku plnou hraček či ateliér s výrobou letních dárků. Také milovníci dobrého jídla si přijdou na své. K ochutnání budou grilované rybí speciality z Rybářství Kolář, které je největším tuzemským producentem pstruha duhového.

„Jsme hrdí na české národní bohatství a kulturní dědictví. Tuto hrdost se snažíme společně se zvídavostí, kreativitou a podnikavostí vyvolat také u dětí a jejich rodičů. Nejnovější akce našeho spolku, Svatojánské slavnosti aneb Připlul k nám pstruh z Rybářství Kolář na Vysočině, je skvělou příležitostí, jak strávit společně čas, naučit se zábavnou formou nové znalosti a dovednosti a ještě si pochutnat,“ říká Milena Krčálová, předsedkyně spolku Park dětem.

SVATOJANSKE_SLAVNOSTI_BRNO_POZVANKA

Svatojánské slavnosti
Svatojánské slavnosti souvisejí se starým lidovým zvykem oslavy letního slunovratu, tedy příchodu léta a času plodnosti a naděje v bohatou úrodu. Hlavní oslavy se vždy konaly o tzv. Svatojánské noci v předvečer 24. června. Lidé zapalovali ohně, aby symbolicky dodali světlo a teplo slunci, které počátkem slunovratu postupně ztrácí svou sílu. Také se domnívali, že ožívají tajemné síly, které střeží poklady země. Byly to například bludičky a divoženky, ale také čarodějnice a čerti. Se Svatojánskou nocí údajně souvisí i magie lásky. Dívka mohla pomocí věnečku uvitého z devatera bylin natrhaných o Svatojánské noci zjistit, koho si vezme za muže.

O spolku Park dětem

Spolek Park dětem vznikl v roce 2009 s jasným cílem – vybudovat naučně-vzdělávací park, který povede děti i jejich rodiče ke zvídavosti, kreativitě, podnikavosti a hrdosti na své národní bohatství a kulturní dědictví. Mezi aktivity spolku patří především pořádání školních i mimoškolních akcí pro děti z Prahy a okolí, přispívání k prohloubení znalostí tradic a historie hlavního města Prahy i celé České republiky. Dlouhodobou prioritou je vybudování areálu pro setkávání rodin s dětmi. Park dětem spolek spolu s Tři věže s.r.o. pod hlavičkou Park Tři Věže zrealizoval desítky akcí a festivalů v ČR. Od roku 2009 navštívilo tyto akce přes 360 000 lidí ze všech krajů České republiky. Více se o spolku Park dětem dozvíte na http://www.parktriveze.cz/park-detem-o-s.

child.cz logo

CHILD.cz

Kpt.Jaroše 1341

Neratovice

27711

M: +420 775 990 313

E: info@child.cz

logo droidsystem.cz

Tento web patří do rodiny webu a produktů DroidSystem.cz

M: +420 775 990 313  

E: info@droidsystem.cz

Partneři