reklama

X. ročník soutěže Hračka roku má svého vítěze

Stahnout článek ve formátu PDFF

 

 

 

 

 

X. ročník soutěže Hračka roku má svého vítěze. Je jím edukativní kniha QuietBook.
V létě odstartoval již X. ročník soutěže Hračka roku, která pravidelně oceňuje ty nejlepší hračky na našem trhu. O vítězi již tradičně rozhodla odborná porota spolu se širokou veřejností. Společně vybraly textilní knihu Piqipi Quiet Book: Opička od společnosti Piqipi Limited, která se může pyšnit titulem Hračka roku 2017.

Slavnostní vyhlášení, během kterého byl oceněn nejen absolutní vítěz, ale také nejlepší produkty napříč jednotlivými soutěžními kategoriemi, se uskutečnilo ve čtvrtek 14. září v Charles Bridge Restaurant. Večerem přítomné provedla moderátorka a herečka Markéta Hrubešová, která všem oceněným věnovala také svou novou knížku pro děti Pan Brambora a jeho kamarádi. Zpestřením večera pak bylo vystoupení mistrů Evropy ve freestyle yoyu dua Sleeper Z.

Během večera byl vyhlášen nejen absolutní vítěz soutěže, ale také nejlepší produkty v šesti kategoriích hraček: dívčí, klučičí, outdoor, baby a předškolní, stolní a vzdělávací a kreativní. Vítězná kniha Piqipi Quiet Book je edukativní interaktivní hračka, která probouzí dětskou fantazii a pomáhá nejmenším dětem s rozvojem jemné motoriky. V knížce, která má 12 stran, mohou děti odepínat knoflíky, zipy, skládat puzzle, ale také počítat čísla a párovat barvy.

Díky tomu v sobě knížka spojuje prvky zábavy i vzdělávání, a tak je i učení pro děti zábava. Součástí balení je knížka v textilním obalu, 3 sady abecedy pro vyskládání jména, rámeček na fotku pro dokonalou personalizaci knihy a více jak 80 různých odebíratelných dílů včetně sady puzzle a hravých prvků. „Jsme moc rádi, že porotu i veřejnost knížka zaujala. Chtěli jsme vytvořit hračku, která děti nejen zabaví, ale pomůže jim zároveň rozvíjet kreativitu, smysly a jemnou motoriku,“ uvádí k ocenění Dominik Rusňák ze společnosti Piqipi Limited.

Kromě ocenění získali vítězové napříč všemi kategoriemi také knihu Pan Brambora a jeho kamarádi, kterou věnovala její autorka Markéta Hrubešová.Vítěze vybírala porota složená z odborníků z oblasti psychologie, pedagogiky, ale i mediálního odvětví. Všechny nominované hračky porotci otestovali a zhodnotili na základě předem stanovených kritérií: kvality použitých materiálů, vzdělávací hodnoty, designu, zábavnosti hračky a originality. Prostřednictvím oficiálních webových stránek se pak mohla do hlasování zapojit i široká veřejnost a podpořit tak svůj oblíbený produkt.

Všichni hlasující měli navíc možnost vyhrát také poukázky na nákup hraček v hodnotě 5 000 Kč, 3 000 Kč a 2 000 Kč.  Stačilo jen odpovědět na otázku, jaká byla jejich vysněná hračka ve smyslu té, kterou z nějakého důvodu nemohli mít.Soutěž Hračka roku navíc myslí i na ostatní. Všechny hračky, které výrobci a distributoři do soutěže zaslali, budou věnovány nadačnímu fondu Kolečko.

Kompletní přehled výsledků Hračky roku 2017

HRAČKA ROKU

 1. PIQIPI QUIET BOOK: Opička (Piqipi Limited)
 2. Kouzelný kohoutek s ozubenými tvary (YooToys s.r.o.)
 3. Mölky kuželky (Albi Česká republika a.s.)

Kromě absolutního vítěze byly vyhlášeni také finalisté v šesti dalších kategoriích:

Stolní hračky

 1. Word, slovní labyrint (EP Line SE)
 2. Heuréka (ADC BlackfireEntertainment s.r.o.)
 3. Cortex – vyzvěte mozky na souboj (Albi Česká republika a.s.)

Baby a předškolní hračky

 1. Kouzelný kohoutek s ozubenými tvary (YooToys s.r.o.)
 2. Interaktivní pejsek Ťapka (MaDE, spol. s.r.o.)
 3. Play-Doh Zubař Drill’n Fill (Hasbro Czech s.r.o.)

Klučičí hračky

 1. Stavebnice – Malý konstruktér (Pexi s.r.o.)
 2. LEGO® City – Mobilní velitelské centrum (LEGO Trading s.r.o.)
 3. Traktor ZETOR s valníkem (KOVAP Náchod, s.r.o.)

Dívčí hračky

 1. BABY born® interaktivní miminko (ZapfCreation AG)
 2. LEGO® Friends – Nemocnice v Heartlake (LEGO Trading s.r.o.)
 3. My fairy garden (EP Line SE)

Vzdělávací a kreativní hračky

 1. PIQIPI QUIET BOOK: Opička (Piqipi Limited)
 2. Objevte svět kouzelného čtení – Na farmě (Albi Česká republika a.s.)
 3. Objevte svět kouzelného čtení – Albi tužka (Albi Česká republika a.s.)

Outdoor

 1. Mölkky kuželky (Albi Česká republika a.s.)
 2. Odrážedlo FUNNY WHEELS 2v1 (TEDDIES s.r.o.)
 3. Zuru vodní balónková bitva (ADC BlackfireEntertainment s.r.o.)

 

 

O projektu Hračka roku

První ročník soutěže Hračka roku byl pořádán v roce 2008. V roce 2017 se uskutečnil již X. ročník.  Cílem Hračky roku je usnadnit zákazníkům orientaci v nepřeberném množství produktů na trhu s hračkami a upozornit na produkty nejvyšší kvality. Absolutní vítěz, na jehož výběru se podílí široká veřejnost v kombinaci s odbornou porotou, obdrží ocenění Hračka roku. Výrobky jsou v soutěži posuzovány z několika hledisek včetně bezpečnosti, vzdělávací hodnoty či kreativity.

Více informací najdete na www.hracka-roku.cz

child.cz logo

CHILD.cz

Kpt.Jaroše 1341

Neratovice

27711

M: +420 775 990 313

E: info@child.cz

logo droidsystem.cz

Tento web patří do rodiny webu a produktů DroidSystem.cz

M: +420 775 990 313  

E: info@droidsystem.cz

Partneři