reklama

Zažijte baroko v akci. Východní Morava se v květnu otevírá turistům.

Stahnout článek ve formátu PDFF

 

 

 

 

 

Pro rodiny s dětmi, zvídavé turisty, lovce kulturních zážitků i gurmány je květnová Východní Morava jako stvořená. Právě v průběhu tohoto měsíce může každý návštěvník zažít to pravé baroko v akci.

Klíčové události na Východní Moravě:

Baťův kanál
Kapitáni a vlastníci lodních plavidel všeho druhu mohou jásat. Poslední dubnovou neděli byla na řece Moravě v Uherském Hradišti slavnostně zahájena plavební sezóna a Baťův kanál byl tak oficiálně otevřen. Na své si přijdou také cyklisté či milovníci vína. Baťův kanál je lemován 80 km dlouhou cyklostezkou, na kterou navazují i mnohé vinařské stezky.

CODEX GIGAS (7.4. – 31.5. 2017 Velehrad)
Do konce května máte ojedinělou možnost vidět kopii největší středověké knihy, která je ke spatření na výstavě ve Velehradském domě sv. Cyrila a Metoděje. Jedná se o největší rukopisnou knihu světa, která byla pravděpodobně napsána ve 13.století v klášteře v Podlažicích u Chrudimi. Cílem autora bylo sepsat veškeré vědění do jednoho díla. Tato kniha bývá také označována jako Ďáblova bible dle charakteristického vyobrazení ďábla na obálce knihy. Kodex je rozdělen do několika částí, které obsahují velké množství textů převážně s náboženskou tématikou. Samotná kniha váží 75 kg.

Otevírání pramenů (12.-14.5.2017, Luhačovice)
Organizátor akce Otevírání pramenů připravil pro návštěvníky bohatý zábavný program, na kterém nebudou chybět hudební koncerty, taneční vystoupení, zajímavé besedy a mnoho dalších kulturních zážitků. Lidé se můžou těšit také na známé tváře jako jsou A. Cibulka, T. Vilhelmová, Liška, M. Daniel či režisér filmu Divoké včely B. Sláma. Završením celé akce pak bude nedělní mše a slavnostní svěcení jednotlivých pramenů. U každého pramene zazpívají a zatancují známé folklorní soubory.

Barokní slavnost (20.5.2017, Kroměříž)
Velké náměstí v Kroměříži se na den přenese do dob baroka. Šermíři, dobová hudba, historické tance a módní přehlídka barokních šatů. Arcibiskupský zámek navíc pro zájemce připravil prohlídku vinných sklepů a ochutnávku zámeckých vín.

Jízda králů Vlčnov (26.-28.5.2017, Vlčnov)
Jízda králů ve Vlčnově, která je zařazena od roku 2011 do seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO, letos nabídne divákům opět nevšední prožitek. Pestré kroje, folklorní hudba, tance a celková atmosféra slavnosti. To je únik od přetechnizovaného současného života. Během této významné vlčnovské události budou mít návštěvníci možnost sledovat nejen jízdu králů, ale také slavnostní předání vlády. To vše bude spojeno s bohatým doprovodným programem, který vrcholí v neděli.

57. Zlín Film Festival (26.5. – 3.6.2017, Zlín)
Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně je největší filmovou přehlídkou svého druhu ve světě. Také letos čeká na návštěvníky nespočetné množství kulturních zážitků. Mezi nosná témata budou tento rok patřit kinematografie Švédska a Švýcarska, oslava 20. výročí Salonu filmových klapek, 110. výročí narození významné švédské autorky Astrid Lindgrenové. Jedno z nosných témat bude také bezpečnost dětí.
Nebude chybět ani bohatý doprovodný program, který kromě workshopů, odborných přednášek, divadelních představení, koncertů, výstav, interaktivních a benefičních programů, nabídne také řadu sportovních, společenských a dalších akcí.

XII. Mezinárodní festival cimbálu ve Valašském Meziříčí(24.-28.5. 2017)
Již tradiční cimbálový festival ocení nejen posluchači cimbálové hudby, ale také ti, kteří by se rádi zúčastnili soutěžního klání. Zapojit se mohou nejen jednotlivci, ale také cimbálová dua. Všechna soutěžní vystoupení jsou veřejná a přihlásit se do něj mohou lidé z České republiky, tak i soutěžící ze zahraničí. Festival pořádá Cimbálová asociace ČR ve spolupráci se ZUŠ Valašské Meziříčí pod záštitou Města Valašské Meziříčí, Zlínského kraje a Ministerstva kultury ČR.
Více informací o plánovaných akcích naleznete na www.kouzelnebaroko.cz

child.cz logo

CHILD.cz

Kpt.Jaroše 1341

Neratovice

27711

M: +420 775 990 313

E: info@child.cz

logo droidsystem.cz

Tento web patří do rodiny webu a produktů DroidSystem.cz

M: +420 775 990 313  

E: info@droidsystem.cz

Partneři